
Ośrodek Leczenia Uzależnień i Detoks „Gołębi Dwór” jest to miejsce, które już od wielu lat jest profesjonalną placówką medyczną świadczącą usługi w zakresie pomocy drugiemu człowiekowi.
Ośrodek Leczenia Uzależnień i Detoks Gołębi Dwór to przepięknie usytuowane miejsce nad jeziorem Łabędź w cichej i kameralnej miejscowości Kamień Mały koło Iławy z dala od zgiełku miasta.
W ośrodku prowadzona jest profesjonalna terapia dla osób uzależnionych od alkoholu, narkowtyków, hazardu oraz wszelkich uzależnień behawioralnych. Sposób przeprowadzania terapii nastawiony jest na efektywną pomoc osobom, które jej potrzebują. Kadrę prowadzącą terapię tworzą doświadczone i kompetentne osoby z ogromnym sercem do pracy i wielką chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Nasz ośrodek gwarantuje pacjentowi pełną anonimowość oraz profesjonalne podejście do pacjenta. Stawiamy sobie za cel skuteczność terapii dzięki holistycznemu podejściu do pacjenta.
Naszą kadrę tworzą następujące osoby:
Grzegorz Astramowicz
Koordynator działu terapeutycznego, terapeuta
Instruktor terapii uzależnień. W 2008 roku ukończył Program Rozwoju Osobistego przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, który pomógł mu zrozumieć siebie. Postanowił również pomagać w sposób profesjonalny osobom uzależnionym. W roku 2016 ukończył Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Staż kliniczny oraz superwizję kliniczną zrobił w Działdowie pod kierunkiem superwizorki PARPA Doroty Reguły. W 2016 roku ukończył szkolenie i uzyskał dyplom z terapii uzależnień behawioralnych. Od ponad 17-u lat w sposób konstruktywny radzi sobie ze swoim uzależnieniem i swoje doświadczenie stara się przekazać osobom potrzebującym pomocy na drodze do wyjścia z pułapki uzależnienia. Studiował psychologię w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku, jego specjalność to psychologia emocji. W roku 2021 obronił swoją pracę licencjacką pt. „Uzależnienie od alkoholu jako choroba postępująca i śmiertelna.”.
Zainteresowania Grzegorza to psychologia, psychoterapia, historia, geografia.
Każdą wolną chwilę poświęca samorozwojowi oraz podwyższaniu swoich kwalifikacji zawodowych.
Magdalena Getka
Terapeuta.
Mgr pedagogiki, socjoterapeutka, obecnie w trakcie studiów magisterskich z psychologii klinicznej. Specjalistka psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji (Fundacja: Natanaelum Lublin).
Ponad 20-letni staż w pracy z młodzieżą-nauczyciel mianowany. Ukończyła wiele kursów i szkoleń m.in.: Edukator Profilaktyki Uzależnień I i II stopnia, Psychoterapia Uzależnień Dzieci i Młodzieży (staż w Ośrodku podwójnej Diagnozy w Otwocku). Prywatnie szczęśliwa mama, żona i babcia. Miłośniczka wszystkiego co włoskie.
Andrzej Szczygieł
Terapeuta
Terapeuta Leczenia uzależnień z ogromnym stażem, niezwykle empatyczny i profesjonalny człowiek z prawdziwym powołaniem. Wykwalifikowany Pedagog specjalny oraz Oligofrenopedagog.
Miłośnik pieszych wędrówek i szachów.
Lubi muzykę i literaturę faktów.
Małgorzata Kuczyńska
Terapeuta
Studiując socjologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, miałam szczęście przebywać w atmosferze, którą tworzył jeden z najwybitniejszych działaczy trzeźwościowych – założyciel AA w Polsce – inspirujący profesor Zbigniew Tadeusz Wierzbicki. Dzięki temu jako terapeuta niosę idee mówiącą o tym, że każde życie ludzkie jest warte podjęcia prób ocalenia. W pracy z człowiekiem stosuję holistyczne podejście do procesu zdrowienia. Oznacza to, że równie ważna jest dla mnie praca ze strukturą (ciałem) pacjenta, stroną mentalną – czyli psychiką i biochemią w organizmie, bo... w zdrowym ciele zdrowy duch ;)
Jako dyplomowany masażysta i pasjonat neuroterapii dysponuję dużą świadomością na temat neuroprotekcji, fundamentów ruchu i treningów medycznych.
Prywatnie odnajduję nieoczywiste piękno w zaginionych krajobrazach, które wyszukuję podróżując rowerem. Fascynują mnie tajemnice ludzkiego mózgu.